5
Wrz

projektowanie_krajobrazu_kurs

Komputerowe projektowanie krajobrazów

OPIS

Komputerowe projektowanie krajobrazów – celem szkolenia jest uzyskanie podstawowych wiadomości oraz praktycznych umiejętności w zakresie projektowania i zagospodarowywania terenów zielonych, ogrodów, rabatek, itp.
Zajęcia obejmują tematykę zarówno związana z ogrodnictwem, jak i praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem programów komputerowych wspomagających projektowanie krajobrazów.

Osoby kończące kurs otrzymują:

  • zaświadczenie o ukończeniu kursu komputerowego projektowania krajobrazów wydane na podstawie §18 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U.poz.186).
  • Czas trwania kursu: 30-40 godzin

Kontakt

+48 602 172 008 POKAŻ NUMER

e-mail: behap@behap.pl

 

 

Krótka historia architektury krajobrazu

Genezy architektury krajobrazu można dopatrywać się w spokrewnionej dziedzinie jaką jest ogrodnictwo. Znani ogrodnicy, określani dziś mianem mistrzów planowania i urządzania ogrodów, wzorując się na dotychczasowych poczynaniach, a także własnych obserwacjach i spostrzeżeniach świata przyrodniczego, kreowali osobiste założenia architektoniczne, nie posługując się jeszcze wtedy ujednoliconym zapisem graficznym. Początki architektury krajobrazu sięgają już czasów starożytnych. W Egipcie, na Dalekim Wschodzie, Cesarstwie Rzymskim ludzie zajmowali się kształtowaniem swojego najbliższego otoczenia, tworząc ogrody. Dziedzina ta wraz z historią ludzkości przechodziła wiele istotnych przemian społecznych, kulturowych, gospodarczych i politycznych. Była ona od zawsze kluczowym aspektem rozwoju cywilizacyjnego na przestrzeni wieków.Współczesna architektura krajobrazu jest młodą dziedziną nauk artystycznych jak i zawodowych, powstałą w XIX wieku. W 1899 roku założono Amerykańskie Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu (ASLA), a możliwość studiowania tego rodzaju kierunku zrodziła się w 1900 roku na Uniwersytecie Harvarda. W Polsce od kilkudziesięciu lat jest wiele ośrodków naukowych zajmujących się architekturą krajobrazu oraz wiele szkół wyższych prowadzących zarówno studia licencjackie jak i magisterskie w tym kierunku.

[źr.wikipedia.pl]

Gdzie prowadzone są na komputerowe projektowanie krajobrazów?

gif_mapka

Prowadzimy kursy na komputerowe projektowanie krajobrazów w całej Polsce,
a po wcześniejszym zgłoszeniu w  szczególności w miejscowościach: Trzebina, Chrzanów, Jaworzno, Kraków, Katowice, Tychy, Sosnowiec; Skawina; Oświęcim; Olkusz; Wolbrom; Toruń, Łódź

Szkolimy kursantów  po wcześniejszym ustaleniu także  z miejscowości:
Żory, Olkusz, Jaworzno, Krzeszowice, Kraków, Katowice, Częstochowa, Rybnik, Bytom, Zabrze, Warszawa, Libiąż, Andrychów,  Rzeszów, Gliwice, Skawina, Wieliczka,  Bytom, Warszawa, Bytom, Wrocław itd.