Operator wózków wysokiego składowania

reach truck 2

Jak zostać operatorem wózków wysokiego składowania? Czy potrzebne jest szkolenie? Kto może podejść do kursu na obsługę takiego sprzętu? Wszystko znajdziesz w poniższym tekście.

Co powinien wiedzieć przyszły operator wózków wysokiego składowania?

Które wózki zaliczamy do urządzeń wysokiego składowania?

Są to przede wszystkim wózki boczne typu Reach Truck oraz wózki specjalizowane z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem.  Te pierwsze mieszczą się w kategorii II WJO wg klasyfikacji Urzędu Dozoru Technicznego, natomiast do obsługi wózków, w których operator wyjeżdża do góry wraz z ładunkiem potrzebne będą uprawnienia wyższej kategorii: I WJO.

Czy mając uprawnienia II WJO mogę jeździć wózkiem bocznym?

Tak, ponieważ wózek boczny, tzw. Reach Truck zawiera się w tej kategorii uprawnień i jest traktowany jako wózek jezdniowy podnośnikowy (nie jest wózkiem specjalizowanym). Jeżeli jednak nie masz pewności czy poradzisz sobie z obsługą takiego wózka możesz skorzystać z naszej oferty doszkolenia z obsługi wózków bocznych.

Ile trwa kurs doszkalający z obsługi reach truck’a?

Szkolenie wynosi 6 godzin dydaktycznych. Omawiamy w nim budowę charakterystyczną dla wózków bocznych, zasady bezpieczeństwa  przy pracy tego typu sprzętem ale przede wszystkim dajemy możliwość jazdy praktycznej na prawdziwym magazynie wysokiego składowania!

Jaki jest koszt doszkolenia z obsługi wózków bocznych?

Aktualną cenę znajdziesz w zakładce promocje na naszej stronie internetowej lub poprzez kontakt z biurem. 

Czym są wózki specjalizowane wysokiego składowania?

Są to wózki jezdniowe podnośnikowe z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem. Zaliczane są do wózków wysokiego składowania, gdyż często są używane właśnie na magazynach wysokiego składowania. W takim wózku operator podnosi się do góry wraz z ładunkiem.

Do jakiej kategorii UDT zaliczają się tego typu wózki?

Wózki jezdniowe podnośnikowe specjalizowane z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem należą do kategorii  uprawnień I WJO wg Urzędu Dozoru Technicznego.

Ile trwa kurs na operatora wózków wysokiego składowania I WJO?

Na taki kurs będziesz potrzebował nieco więcej czasu niż na doszkolenie na reach truck’a. Organizowane przez nas kursy trwają około 2 tygodni ze spotkaniami w wyznaczone dni. Dobra wiadomość jest taka, że otrzymując uprawnienia w kat. I WJO możesz jeździć również wózkami zaliczanymi do kategorii II WJO, czyli pospolitymi widlakami oraz wózkiem bocznym.

Jaki jest koszt szkolenia na operatora wózków wysokiego składowania I WJO?

Aktualną cenę znajdziesz w zakładce promocje na naszej stronie internetowej lub poprzez kontakt z biurem. 

CENTRALA

 

BEHAP-BUD s.c. Eugeniusz Winiarski, Piotr Winiarski

ul. Przemysłowa 8
32-540 Trzebinia, Małopolska (przy trasie Kraków – Katowice)

Logo Behap-bud szkolenia zawodowe

Ta strona wykorzystuje pliki cookie.